parostatek *parostatek

Temat: pomidory-siew
Pomidorki wysiewalam w tamtym roku w polowie marca i wydawalo mi sie ze za pozno. Urosly i takie malenkie sadzoneczki . Ja sprobuje w tym roku okolo 20 lutego. Nie chce nikogo zmylic moze u kazdego inaczej rosnie a moze zalezy od odmiany?? nie wiem. To sa moje obserwacje Chyba za wcześnie i będziesz miała zbyt wyciągnięte. Może spróbuj z kalendarzem biodynamicznym a wg niego najlepsze dni na wysiew pomidorów to: 17 - 18.03 i 26 - 28.03.
Źródło: forum.poradnikogrodniczy.pl/viewtopic.php?t=184Temat: kiedy sadzic pomidory wedlug kalendarza biodynamiczneo
Czy 20 luty to nie za wcześnie na wysiew pomidorów?Ja odliczam 6 tygodni wstecz od 1 maja,pomidor szybko kiełkuje,a jezeli będą dni bez słońca,do tego jeszcze krótkie dni,znaczy mało światła,pomidory mogą wybujać,.........ale to już każdy każdy sam decyduje.
Źródło: dzialkowcy.info/phpBB2/viewtopic.php?t=532


Temat: kiedy sadzic pomidory wedlug kalendarza biodynamiczneo
Dla mnie lutowy termin wysiewu pomidorów jest za wczesny. Tak jak Mirka, pomidory wysadzam do tunelu foliowego około 1 maja. Pomidory zawsze wysiewam mniej więcej 20 marca. Do pierwszych dni maja rozsada nie przerośnie na parapecie i doskonale się przyjmuje. W tym roku dni owocowe w kwietniu to 16 (od godz. 7), 17, 18 (do godz.19) oraz 25 (od 10), 26, 27 (do 11) - dodatkowo 25-27 kwiecień to czas sadzenia. Niewykluczone, że pomidory posiane 17 marca będą nadawały się do...
Źródło: dzialkowcy.info/phpBB2/viewtopic.php?t=532